Dan sjećanja na žrtve Vukovara

Datum objave: 18. 11. 2017.

Dana 18. studenog u 19:00 h naša udruga organizirala je paljenje svijeća u spomen žrtvama Vukovara. Ovaj spomen dan već tradicionalno obilježavamo paljenja svijeća u našem parku kojeg naši mještani itekako cijene i podržavaju nas u tome. Ove godine bilo je nešto manje ljudi nego prošle, no vjerujemo da je to zbog lošeg vremena i kiše koja je padala. Ove godine zapaljeno je oko 50 lampiona koje smo postavili pokraj spomenika branitelja i civila poginulih u Domovinskom ratu. Uz našeg Predsjednika udruge Benjamina Klarić, na ovom obilježavanju prisustvovali su i Predsjednik Savjeta mladih općine Oriovac Matija Ervačinović, , Predsjednik općinskog vijeća općine Oriovac Josip Jagodar, Predsjednik mjesnog odbora Slavonski Kobaš Mato Klarić, župnik Goran Kovačević koji je vodio molitvu. Ovaj događaj u našem mjestu prerastao je u tradiciju koju ćemo nastojati održavati i u budućnosti, a od mještana očekujemo odaziv i podršku. Hvala svima koji su prisustvovali te zajedno sa nama obilježili dan pada Vukovara.

KUM “Limes” – Instagram

KUM “Limes” – Facebook