87. godišnja skupština DVD-a Slavonski Kobaš

Datum objave: 05. 2. 2017.

Danas je održana 87. godišnja skupština  DVD-a Slavonski Kobaš koja je ujedno i izborna skupština. Osim što je održana godišnja skupština, DVD Slavonski Kobaš danas je dobio i novo vatrogasno vozilo koje će postati pick-up vozilo kada se tijekom godine ugradi dodatni modul. Vozilo je iz Zagreba dovezao gosp. Nenad Radojčić, direktor Vatroprometa. On je …

Predstavnici Savjeta mladih općine Oriovac na Nacionalnoj konferenciji savjeta mladih Republike Hrvatske u Karlovcu

Datum objave: 04. 12. 2016.

Predstavnici Savjeta mladih općine Oriovac, predsjednik Josip Jagodar i tajnica Ana Delić, sudjelovali su od 2. do 4. prosinca 2016. godine na Nacionalnoj konferenciji savjeta mladih Republike Hrvatske u Karlovcu. U petak 2. prosinca prisustvovali su otvaranju Nacionalne konferencije savjeta mladih Republike Hrvatske. Konferenciju je otvorila ministrica demografije, obitelji i mladih i socijalne politike Nada Murganić. …

Formiran Savjet mladih općine Oriovac

Datum objave: 05. 7. 2016.

Danas je održana konstituirajuća sjednica Savjeta mladih općine Oriovac. Od predloženih kandidata u Savjet mladih Vijeće općine Oriovac izabralo je: Luka Buzo (član) i Bruno Pavlović (zamjenik) ispred KUD “Luka Ilić Oriovčanin” iz Oriovca, Ana Delić (članica) i Barbara Kolundžić (zamjenica) ispred KUM “Limes” iz Slavonskog Kobaša, Igor Čuletić (član) i Tea Terzić (zamjenica) ispred …

Popis udruga koje su dobile financijsku potporu Udruge i popis kandidata za Savjet mladih općine Oriovac

Datum objave: 17. 4. 2016.

I naša Udruga je na popisu Udruga koje će dobiti financijsku potporu općine Oriovac: http://www.oriovac.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=471:objavljen-popis-udruga-za-dodjelu-financijskih-sredstava&catid=19:2016&Itemid=135 Popis pravovaljanih prijava za savjet mladih: http://www.oriovac.hr/dokumenti/2016/izvjesca/savjet-mladih-opcina-oriovac-izvjesce-i-popis-vazecih-kandidatura.pdf

Dan općine Oriovac

Datum objave: 17. 4. 2016.

Predsjednik Udruge Josip Jagodar danas je sudjelovao u Oriovcu na obilježavanju dana općine Oriovac. Na svečanoj sjednici bili su saborski zastupnik Davor Vlaović, predstavnica Brodsko-posavske županije Klara Šćuka (pročelnica za zdravstvo i socijalnu skrb) te načelnici susjednih općina i općine Oriovac, župnici iz Oriovca, Lužana i Slavonskog Kobaša, predsjednici i članovi udruga s područja općine …

Druženje udruga mladih u Orubici

Datum objave: 03. 4. 2016.

Dana 2. travnja 2016. godine u organizaciji Kluba mladih Orubica, održano je druženje udruga mladih. Uz predsjednika i dopredsjednika, na druženju je bilo još 6 članova Udruge. Većina ih je sudjelovala u turniru u beli. Druženje je potrajalo do ranih jutarnjih sati. Zahvaljujemo Klubu mladih Orubica na pozivu i radujemo se daljnjoj suradnji s njima …

Čuvanje Isusovog groba na Veliki petak

Datum objave: 25. 3. 2016.

Članovi DVD-a Slavonski Kobaš nakon obreda Velikog petka, tradicionalno su držali stražu na Isusovom grobu. Foto galeriju pogledajte na njihovoj Facebook stranici: https://www.facebook.com/Dvd-Slavonski-Koba%C5%A1-488624497984076/

Radionica DEAR pristup

Datum objave: 22. 3. 2016.

Hrvatska zajednica županija 30. i 31. ožujka 2016. organizira kreativnu i zanimljivu radionicu o DEAR pristupu – programu Europske unije koji se temelji na podizanju svijesti građana o svijetu kao međuovisnoj cjelini te shvaćanje njihove uloge i odgovornosti unutar takvog globaliziranog društva. Kako bi Vam bolje približili o čemu se točno radi, u prilogu, pored poziva, šaljemo i …

Cvjetnica- Nedjelja muke Gospodnje

Datum objave: 20. 3. 2016.

Danas Crkva obilježava Cvjetnicu – Nedjelju muke Gospodnje. Uvijek se na Cvjetnicu održava velika procesija, a ove godine procesija je obišla park i centar. Na misi je čitana Muka, a ove godine čitali su ju uz velečasnog Miju Lasovića i Dario Vonić, Marko Andrić, Mihaela Orić i Nikolina Orića

Društveno-humanističko vijeće OŠ “Dr. Stjepan Ilijašević” u Slavonskom Kobašu

Datum objave: 09. 3. 2016.

Društveno-humanističko vijeće OŠ “Dr. Stjepan Ilijašević” danas je imalo stručni aktiv u Slavonskom Kobašu. Voditeljica aktivna prof. Alena Martinović Mileusnić odredila je da aktiv ima sjednicu u Područnoj školi u Slavonskom Kobašu jer se obilježava 10. obljetnica od smrti akademskog slikara Zdravka Ćosića. Tako su danas u Slabonskom Kobašu bili profesori hrvatskog jezika i književnosti, engleskog …

12