Humanitarna akcija za uređenje kuće Gorana Galovića - Gocija

Naša je Udruga 2015. godine pomogla urediti kuću Goranu Galoviću, mještaninu Slavonskog Kobaša koji je dotad živio u nehigijenskim uvjetima. U tome smo djelomično uspjeli jer smo mu obojali zidove i počistili smeće, ali nismo riješili osnovne higijenske uvjete. Goran prima 800 kuna socijalne pomoći mjesečno, a općina Oriovac plaća mu topli obrok tri puta tjedno. Goran je nesposoban za rad i bolestan je, a preživljava zahvaljujući dobrim ljudima. Danas, 5 godina kasnije, Goran i dalje nema osnovne higijenske uvjete: kupaonicu. Zbog toga smo odlučili ponovno pokrenuti akciju i ovaj puta temeljito urediti njegovu kuću/sobu u kojoj živi.

Ovom akcijom htjeli bismo prepokriti krov iznad Goranove sobe (letve i crijep), nadozidati jedan manji dio (pola metra) kako bismo odvojili nadstrešnicu i onemogućili gubljenje topline, sazidati dimnjak, obiti i ponovno obojati zidove u Goranovoj sobi, staviti glazuru na pod, napraviti odvod, dovesti vodu na drugi kraj sobe, promijeniti instalacije i postaviti tuš-kabinu i wc školjku kako bi napokon imao osnovne higijenske uvjete za život.

Osim toga, potreban je novi namještaj jer je stari pun vlage i raspada se. Od materijal i namještaja nam treba:
- crijep
- cigla
- cement
- tuš kabina
- wc školjka
- štednjak na drva ili peć na drva
- krevet i madrac
- hladnjak
- stol i 2-3 stolice
- fotelja
- ormar
- dva kuhinjska elementa
- mikrovalna pećnica

Voljeli bismo nabaviti mu što je više novog namještaja kako bi ga mogao koristiti više godina.

Budući da nemamo financijskih sredstava, ovom Vas prilikom molimo ako nam možete pomoći financijski ili kupnjom nečega od gore navedenoga. Nastojimo pronaći donatore i sponzore koji bi nam pomogli kako bismo napravili sve građevinske radove i kupili osnovni namještaj kako bi Goran mogao normalno živjeti. U ovu će se akciju uključiti i Centar za socijalnu skrb Slavonski Brod te općina Oriovac, ali nam ta sredstva neće biti dovoljna za navedene radove.

Ukoliko budete htjeli, Udruga će Vas istaknuti kao sponzora/donatora na našoj internetskoj stranici te ćemo Vas besplatno promovirati jer ste nam izašli u susret i podržali našu akciju. Ako budete htjeli ostati anonimni, također ćemo poštivati Vaše želje.

Svi zainteresirani za pomoć mogu se javiti predsjedniku na broj: 098 962 5231 ili na e-mail adresu: [email protected].

Podaci za uplatu donacije:

Kreativna udruga mladih "Limes"
Ante Starčevića 1
35255 Slavonski Kobaš
IBAN: HR4824020061100765931, a u opis plaćanja navedite: Humanitarna akcija – Goran Galović.